Rychle / jednoduše / zdravě

Baby brambory na loupačku s tvarohovou pomazánkou "Ranč mix"

V jednoduchosti je krása. Skvělé výživné jídlo téměř bez práce! Baby brambory ve slupce omaštěné máslem s vychytanou tvarohovou pomazánkou, která má šmrnc a neotřelou zářivou barvu.
Brambory ve slupce s tvarohovou pomazánkou ranč mix

 Ingredience

 • Malé brambory s tenkou slupkou - nebo "baby brambory či "gourmet" brambory
 • Máslo nebo přepuštěné máslo Ghí na brambory
 • 200 g jemného hrudkovitého tvarohu - dala jsem "Olešnický"
 • 1 menší červená cibule
 • 2 lžíce hustého jogurtu
 • 2 lžíce olivového oleje extra virgine
 • 2 lžičky koření k dochucení pomazánek "Ranč mix"
 • Sůl dle chuti

Postup

 1. Malé brambory s tenkou slupkou omyju a uvařím je nad párou. Mám hrnec s nástavcem na vaření v páře. Brambory jsou hotové do 20 minut. Po uvaření je nechám trochu zchladnout a v míse je protřesu s kusem másla nebo lžící přepuštěného másla a lehce osolím.
 2. Na tvarohovou pomazánku k bramborám nejdříve nakrájím červenou cibuli na drobno. Někdy dám cibuli syrovou, někdy ji opravdu jen krátce "projedu" na pánvi, aby se zjemnila její štiplavost.
 3. Ve větší misce rozmíchám tvaroh s jogurtem, přidám olivový olej, Ranč mix. Smíchám s cibulí a osolím.
 4. Každému naservíruji malé brambory ve slupce omaštěné máslem, k tomu pořádný kopeček ranč tvarohu a sklenici kefíru. Někdo si rád přidává ještě malý zeleninový salátek. Hotovo!

 TIP č. 1

Výhodou baby brambor je, že mají velmi tenkou slupku a počítá se s tím, že se brambory nebudou loupat. Ohromně to šetří čas. Malé brambory doporučuji prakticky připravit nad párou. Zachovají si tak maximum živin i chuti.👍

 TIP č.

Tvaroh s jogurtem můžete ochutit pokaždé jinak. I čerstvé bylinky a česnek jsou úžasné. Pokud však chcete překvapit sebe nebo druhé a zaujmout novou super chutí, doporučuji vytunit tvarohovou pomazánkou touto směsí koření RANČ MIX. Obsahuje totiž kromě bylinek a koření také rajčata a červenou řepu. Proto ta jedinečná barva. Dávám i do kuskusu, quinoi a také lžičku do vývaru...😉

☝️Jako další bramborový recept vyzkoušejte také zapečené brambory s kedlubnou a sýrem

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Tvarohová pomazánka k bramborám na loupačku

Dokonale ochucená tvarohová pomazánka díky směsi koření a zeleniny RANČ MIX, které obsahuje rajčata i řepu. Proto ta skvělá barva.🙂

 
Co k bramborám na loupačku

Horké omaštěné brambory, vynikající pomazánka plná bílkovin a čerstvý salátek. No mňam!

 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?