Rychle / jednoduše / zdravě

Bezlepkové těstoviny s omáčkou z drcených rajčat, pancetty a cizrny

Voňavá a chuťově výrazná omáčka, která se přesně hodí k těstovinám. Žádné dlouhé krájení, loupání, naopak máte do 10 minut na stole.
Bezlepkové těstoviny recept

Rajčatové omáčky mám nejraději ze zralých čerstvých rajčat. Když ale není sezóna, perfektně poslouží i ta drcená konzervovaná. Jak už jsem psala v mnoha receptech, sekaná či drcená rajčata se vyplatí koupit v co nejlepší kvalitě, na chuti je to znát.

Cizrnu nejčastěji kupuji jako "suchou" základní surovinu. Přes noc ji namáčím, pak vařím. Část použiju do těstovin, část na hummus a tak dále. V zásobě mám ale také vždy 1 cizrnu hotovou. Dá se koupit buď v konzervě nebo ve skle. Je ihned k použití a to se hodí. Jako třeba v tomto receptu.

Na 4 porce Potřebujete

  • Bezlepkové těstoviny
  • 1 balení drcených rajčat ( dala jsem v bio kvalitě)
  • 1 balení hotové vařené cizrny ( nebo si uvařte cizrnu doma ze základní suroviny)
  • 100 g pancetty nakrájené na kostičky
  • 2 stroužky česneku
  • Olivový olej
  • sůl, pepř, petrželku

 Postup

  1. Na olivovém oleji orestuji pancettu, vliju drcená rajčata, slitou cizrnu, osolím, trochu opepřím a nechám bez pokličky max 10 minut společně provařit. Ke konci ochutím česnekem a nasekanou zelenou petrželkou.
  2. Zatímco připravuji omáčku, uvařím ve větším množství osolené vody těstoviny dle návodu. U bezlepkových těstovin je třeba hlídat dobu varu tak, aby se nerozvařily a zůstaly "na skus".

Dalším rychloreceptem, kde lze využít "zásoby, které jsou kdykoliv po ruce", jsou třeba tyto těstoviny s tuňákem a rajčaty. I v zimním období je prospěšné talíř s těstovinami trochu ozelenit, například řeřichou z parapetu.

Omáček na těstoviny se v dnešní době dá koupit hotových opravdu mnoho. Nikdy ale neprovoní kuchyň tak, jako když uděláte domácí a použijete čerstvý česnek.

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Cizrna recept
 
Kukuřičné těstoviny recept

Bezlepkové těstoviny. Často bývají čistě kukuřičné, někteří výrobci ale také sází na různé kombinace bezlepkových obilovin, ze kterých těstoviny vyrábí.

 
Těstoviny s cizrnou
 
Drcená rajčata recept

Do 10 minut na stole :)

 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?