Rychle / jednoduše / zdravě

Barevné těstoviny s restovanými rajčaty a ovčím sýrem Pecorino

Rychlé a jednoduché těstoviny, které jsou ideální pro období čerstvých zralých rajčat. Šťavnaté díky rajčatům, výrazné díky tvrdému ovčímu sýru.
Těstoviny se sýrem Pecorino recept

Chuť čerstvých rajčat je i po tepelné úpravě samozřejmě úplně jiná, než chuť rajčat konzervovaných.

Narozdíl od receptů typu "těstoviny s rajčatovou omáčkou" není cílem, aby byly těstoviny zavalené 2 naběračkami omáčky. Naopak jsou jen jednoduše promíchané s tepelně upravenými čerstvými rajčaty. Skvělá fresh chuť, kterou perfektně doladí výrazný sýr a bylinky.

Množství rajčat vždy uzpůsobím množství těstovin. Na 1 porci většinou počítám 1 velké masité rajče a třeba 4 střední keříková rajčátka.

 Ingredience

 • Těstoviny (použila jsem "Vřetena bez lepku zeleninový mix". Bezvaječné těstoviny, do kterých je přidaná pro barvu sušená červená řepa a sušený špenát)
 • Zralá rajčata (mohou být velká masitá, ale i menší keříková. Nebo kombinace)
 • Italský tvrdý ovčí sýr "Pecorino Romano" (běžně dostupný i v supermarketech)
 • Olivový olej
 • Česnek
 • Sůl, pepř
 • Zelené bylinky dle chuti (bazalka, petrželka atd.)

 Postup

 1. Dám vařit těstoviny podle návodu tak, aby zůstaly pevné na skus. Pokud zkouším nový druh alternativních těstovin, vařím je na mírném plameni a nechám spíše "dojít", aby se zbytečně nerozpadly.
 2. Na olivovém oleji nechám rozvonět kousky nebo plátky česneku. Přidám nakrájená rajčata. Pokud mám čas na extra postup, nechám velká rajčata spařit ve vroucí vodě a zbavím je slupky. Menší rajčátka či keříková rajčata nakrájím na půlky nebo malé měsíčky. Rajčata osolím, ochutím pepřem a několik minut restuji. Cílem není mít omáčku, ale jen rajčatovou směs, se kterou promíchám těstoviny.
 3. Po několika minutách restování přidám k rajčatům zelené bylinky a v pánvi je "mimo plotnu" důkladně promíchám s těstovinami a na jemno nastrouhaným sýrem Pecorino.
 4. Každou porci pak ještě ozdobím pár plátky sýra. Plátky dělám škrabkou. A zakápnu panenským olivovým olejem. Hotovo!

☝️Sýr Pecorino můžete využít také na tyto těstoviny s cuketovou omáčkou a schwarzwaldskou šunkou.🙂

Ať se vám těstoviny povedou! 🙂

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Bezlepkové těstoviny
 
Sýr pecorino s těstovinami

Sýr na jemno nastrouhám do těstovin a pak ho ještě ozdobím několika slabými plátky, které umožní vychutnat si skvělou chuť sýra Pecorino. Mňam!

 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?