Rychle / jednoduše / zdravě

Baltická rybičková pomazánka s mrkví

Mít doma v zásobách 1 balení kvalitních baltických rybiček se hodí. Obzvlášť, když je chuť na dobrou domácí pomazánku s čerstvým chlebem. Orestovaná kořenová zelenina jí dodá nejen vlákninu, ale i jemnější chuť.🙂
Baltické rybičky recept

 Ingredience na 1 misku pomazánky

  • 1 balení baltických rybiček (měla jsem ty v oleji, čistá hmota 170 g)
  • 1 velká mrkev
  • 1 velká cibule
  • 2 lžíce bio tvarohu (nebo typově obdobná alternativa)
  • Olivový olej
  • Na dochucení sůl, pepř, může být pár kapek citronové šťávy
  • Na ozdobu čerstvá zelenina, bylinky

Postup

  1. Cibuli nakrájím na drobno a orestuji do zlatova na olivovém oleji. Cibuli si dám stranou a na té samé pánvi krátce orestuji mrkev nasekanou v malém robotu na drobné kousky.
  2. Rybičky sliju a rozmačkám vidličkou. Přidám cibuli, mrkev, 2 lžíce tvarohu a dochutím hořčicí, solí, pepřem a pár kapkami citronové šťávy. Hotovo!

☝️Pokud dáváte přednost rybím pomazánkám z čerstvých ryb, doporučuji výbornou falešnou humrovou pomazánku z dušené ryby a zeleniny.🐭

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Rybičkovo-zeleninová pomazánka

Baltické rybičky. Sleď obecný. Balení 240 g, čistý podíl asi 170 g. Mrkev je posekaná v malém robotu a orestovaná...

 
Jednoduchá rybičková pomazánka

Pokud se pomazánka nesní hned, uchovávám ji ve vzduchotěsné dóze. Díky tomu, že je mrkev orestovaná, vydrží pomazánka déle. Preferuji skleněné dózy.

 
Pomazánka sleďová

Co si budeme nalhávat. Pomazánka nemá nějakou úchvatnou atraktivní barvu. Stačí ale přidat kolečko okurky, pažitku, proužek papriky a hned to na talíři vypadá lépe.🙂

 
Pomazánka rybí konzerva

Na fotce je pomazánka na kváskovém pšenično-žitném chlebu. Vynikající je ale také na tužším celozrnném žitném chlebu nebo naopak na křehkých "křupavých" chlebech.

 
Baltické rybičky recept pomazánka

Mrkev se v pomazánce ztratí, obohatí ji ale o vlákninu a živiny. Kombinace rybích pomazánek se zeleninou je obecně osvědčená! 👍

 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?