Rychle / jednoduše / zdravě

Topinky s pikantní avokádovou pomazánkou

Tip na snídani plnou mikroživin, vlákniny a zdravých tuků, která je díky cibuli, česneku a chilli vlastně i tak trochu antibiotická :)
Avokádová pomazánka

Avokádo jsem si koupila již zralé "ready to eat", takže jsem ho hned mohla použít a bylo krásně měkké. Sušené chilli papričky jsem si tedy přivezla z Kréty, ale česnek a cibuli mám od místního farmáře.

Na 1 porci potřebujete

  • 1/2 zralého avokáda
  • 2 malá keříková rajčátka
  • 1/2 střední cibule
  • 1 stroužek česneku
  • Sůl, pepř, sušené chilli papričky
  • Pár kapek olivového oleje a citronové šťávy

 Postup

  1. Zralé avokádo podélně rozříznu a z jedné poloviny do misky vyndám dužinu. Tu rozmačkám vidličkou a smíchám s na jemno nasekanou cibulkou, prolisovaným stroužkem česneku a na drobné kousky pokrájenými rajčátky.
  2. Pak základ pomazánky dochutím solí, pepřem, chilli papričkami a doladím malým množstvím olivového oleje a citronové šťávy.
  3. Mažu na topinky z celozrnného chleba upečené na sucho v topinkovači.

Na talíři topinky doplním o další přirozené potraviny podle individuální situace a sezóny. A když hned po ránu neplánujete jít na rande, je to rozhodně ideální snídaně :)

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.


Pikantní pomazánka
Křupavá topinka se k pomazánce výborně hodí. Tato je z domácího celozrnného špaldového chleba. Pár ořechů, pár švestiček k tomu a výživná snídaně je na světě :)
 

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

Romana
Dnes jsem zkoušela a je výborná, přesně podle mého gusta
 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?