Obědový salát s polníčkem a fazolemi + porovnání s menu z "Mekáče"

01.10.2014 Kamila Metzová ‐ Vařila myšička ‐ www.varilamysicka.cz

Abychom se dobře a sytě najedli, nemusíme nutně vařit .. Řešením může být "obědový" zeleninový salát. Jedná se vždy o větší množství zeleniny, která by vždy měla být doplněná nějakou bílkovinou, v tomto případě jsou to hlavně fazole. I když jsem jen tímto receptem chtěla připomenout, jak jsou výborné zeleninové saláty s luštěninami, nakonec jsem si i trochu "započítala" a pod receptem najdete takové malé kalorické porovnání ... :)

Budete potřebovat

Postup

  1. Salát [polníček](http://www.varilamysicka.cz/slovnik/polnicek "polníček") omyjte, vybranou zeleninu nakrájejte na kousky, cibuli na proužky a vše dejte do mísy.
  2. Zasypte červenými fazolemi.
  3. Každý si pak na talíři zakápne trochou olivového oleje a jogurtového dresingu.
  4. Jogurtový dresing lze rychle připravit smícháním jogurtu s troškou himalájské česnekové soli, lžičkou hořčice a pár kapkami citronu nebo [umeocta](http://www.varilamysicka.cz/slovnik/umeocet "umeocta"). Pokud použijete umeocet, myslete na to, že je slaný, tak není potřeba používat sůl navíc ...
  5. K přikousnutí je dobrý třeba křehký celozrnný žitný knackebrot, případně opečený celozrnný toust ...

Porovnání - obědový zeleninový salát versus oběd v McDonald’s

Jeden samotný velký habmurger z Mekáče má tedy 850kcal .Velký zeleninový salát s jogurtovou zálivkou, olivovým olejem, balkánským sýrem a fazolemi s knackebroty má 485kcal. Už to je slušný rozdíl. Čtěte však dál ...

A teď POZOR

Vemte si, že byste si vzali menu a k tomu hambáči z McDonald’s přihodili ještě velké hranolky (470 kcal), k tomu jednu malou tatarku (25kcal), no a k menu tam ještě máme velkou colu (220kcal)

Dohromady "pěkných" 1 565 kcal (6573Kj) ...To je nálož, co?

Co z toho všeho vyplývá? Není plný talíř, jako plný talíř ...