Tortilla wrap s vaječno-čočkovou pastou, rýží a zeleninou

09.02.2020 Kamila Metzová ‐ Vařila myšička ‐ www.varilamysicka.cz

Tortilla je vláčná a vždy drží lépe pohromadě, když si do ní vymyslíte nějaké husté "mazadlo". Mohou to být různé zeleninové či sýrové pasty, ale také vaječné, tuňákové či luštěninové pomazánky. Já jsem nyní zvolila kombinaci vařeného vejce a rozmixované červené čočky. Skvělá volba!

Potřebujete

Postup

  1. Červenou čočku uvařím do měkka, vejce na tvrdo. Čočku rozmixuji na pastu s olivovým olejem a přidám na drobno pokrájené či nastrouhané vejce.
  2. Tortillu potřu směsí a doprostřed dám další ingredience. Dám třeba pruh vařené rýže, proužky červené papriky a vrstvu čerstvého baby špenátu.
  3. Tortillu zespoda přehnu, aby vznikla kapsa a stočím. Okraj ještě něčím máznu, aby držela stočená pohromadě. Pak je možné spodek tortilly ještě zabalit do alobalu a nebo ji propíchnout kouskem špejle, aby se nerozjela.

Tortillu vždy připravuji také s ohledem na to, zda ji budu okamžitě jíst, nebo mám v plánu brát ji s sebou do krabičky. Tortilla do krabičky nesmí obsahovat ingredience, které pouští vodu ...

Zabalit správně tortillu se nemusí povést na poprvé, stačí párkrát zkusit a hned bude jasné, čeho ubrat a čeho přidat :)