Sladké proteinové kuličky - jednoduché na přípravu, extra vláčné

22.05.2021 Kamila Metzová ‐ Vařila myšička ‐ www.varilamysicka.cz

Jsem zastáncem toho, že bychom se měli stravovat co nejvíce přirozeně, ze základních ingrediencí. Jídlo máme jíst, né pít. Teď mám ale období, kdy mi vyhovuje mít doma protein co nejlepšího složení. Myslím proteinový koncentrát v prášku. Používám ho občas podle situace. Někdy si ho dám do snídaňové kaše, jindy mi zajistí lahodnou konzistenci v odpoledním výživném latte.

Nejvíce mi v tuto chvíli sedí rostlinné veganské proteiny založené na hnědé rýži, hrášku a dýňových semínkách. Chuťově jsou mezi nimi rozdíly, je třeba najít variantu, která bude po všech směrech vyhovovat. Extrémně mi vadí jakékoliv umělé a přehnané příchutě. Většinou končím u vanilky.😊

Teď jsem měla možnost vyzkoušet i syrovátkový protein a rozhodla jsem se ho zapojit při výrobě sladké svačinky, chuťovky, která nevystřelí hladinu krevního cukru do nebes, ale naopak dodá energii postupně.

Cílem tohoto receptu bylo zapojit slunečnicová semínka, nepoužít obilovinu a nepotřebovat žádné sladidlo ať už ve formě cukru či sirupů.

Jako pojivo a zdroj sladké chuti jsem použila kvalitní přírodní nedoslazované datle. Datle jsou skvělým zdrojem energie a minerálů, jejich benefitů rádi využívají sportovci. Já si tyčinky z obchodů s datlemi nekupuji, protože mi nechutnají. Jsou až moc sladké, až moc "vlezle datlové".🙂 Proto jsem je zapojila po svém...Výsledkem jsou tyto jednoduché kuličky, které jsou chuťově báječné!

 Ingredience

 Postup

  1. Slunečnicová semínka krátce na sucho opražím na pánvi. Je třeba je hlídat a opražit je na mírném stupni. Stačí chvilka nepozornosti a je černo.😀
  2. Semínka nasypu do malého sekáčku a rozsekám na jemno. Když by vám to nešlo a nebyl z nich úplně prášek, nevadí, kuličky i tak půjdou vyrobit.
  3. K semínkům přidám datle a opět rozsekám. Pokud by datle byly velmi tvrdé, je dobré nechat je předem chvíli namočit v trošce vody, aby změkly.
  4. K rozsekaným semínkům a datlím přidám vodu, protein, promixuji a přendám do misky. Hmotu dám ztuhnout/odležet do lednice.
  5. Tvořím kuličky a ty pak zlehka obalím směsí skořice a kvalitního kakaa. Hotovo!

Kuličky dám do krabičky a používám jako chuťovku nebo součást svačinky tak, aby to zapadlo do mého stravovacího celodenního systému.🙂

> ☝️Chcete si dát kuličky, ale bez proteinu? Doporučuji vyzkoušet tyto lahodné energetické kuličky v hořké čokoládě .🙂

Ať se vám kuličky povedou! 🙂