Pečený květák s cizrnou + domácí jogurtový dip

06.11.2020 Kamila Metzová ‐ Vařila myšička ‐ www.varilamysicka.cz

Množství ingrediencí si, vzhledem k jednoduchosti receptu, každý přizpůsobí. Na fotkách vidíte verzi z menšího květáku, protože jsem si recept dělala jen sama pro sebe.

Ingredience

 Postup

  1. Květák omyju, odkrojím košťál a rozeberu na růžičky. Recept snese větší růžičky, lepší je ale květák "více rozebrat".
  2. Cizrna musí být předem uvařená. Buď si ji sama uvařím předem, nebo použiju hotovou cizrnu v nálevu. Cizrnu je třeba nechat dobře okapat.
  3. V misce si připravím marinádu. Olivový olej smíchám s kari kořením a ještě dochutím solí a pepřem a přidám na jemno nasekaný čerstvý koriandr. To je základní varianta, s marinádou si lze pohrát dle momentální chuti. Teď vše důkladně promíchám v míse tak, aby květák i cizrna byli oranžové a obalené marinádou.
  4. Dám do zapékací misky a odkryté peču na 200 stupňů asi 40 až 45 minut.

Dobu pečení je třeba vychytat individuálně. Pokud byste to vytáhli příliš brzy, přijdete o ten šmrnc, kdy je cizrna opečená až lehce do křupava.

 TIP

Koriandr mám v zásobě nasekaný v mrazáku. Kupuji si ho v této formě. Při přípravě indických či thajských receptů je jeho chuť nenahraditelná. Takto ho mám vždy k dispozici. 👍

> ☝️A když jsme u té cizrny a trouby, doporučuji vyzkoušet také toto slané křupavé zobání-cizrnu praženou v troubě.🐭

Ať se vám to povede! 🙂