Pečená krůtí stehna po provensálsku s úžasnou šťávou

17.01.2013 Kamila Metzová ‐ Vařila myšička ‐ www.varilamysicka.cz

S tímto receptem doma naděláte parády a ani vás to nebude stát moc času. Jen dáte stehna do pekáčku, ani brambory nemusíte škrábat, ochutíte, zalijete a trouba už se dál postará sama. Strčit maso do trouby zvládne i pravý kuchařský antitalent, horší už to může být s chutí a s tou nebude u tohoto receptu problém, chutí je v něm dostatek :) Jednou jsem vynechala víno, které jsem zrovna neměla k dispozici, a receptu to nijak zásadně neuškodilo ...

Na 4 porce budete potřebovat

Postup

  1. Krůtí stehna osolte, okmínujte a lehce posypte kuličkami pepře.
  2. Vložte do pekáče a všude kolem stehen rozložte neoškrábané, omyté a na měsíčky pokrájené brambory. Brambory také osolte a pak vše ještě ochuťte provensálským kořením. Sypu jej jak na maso, tak i trochu na brambory.
  3. Přidejte celý překrojený česnek, vlijte víno i vývar, překryjte alobalem či poklopem a vložte do trouby, kterou jste předehřáli na cca 200°C, horkovzdušnou na 180.
  4. Zhruba v polovině doby pečení přilijte šťávu z půlky citronu, dále stehna i brambory můžete v průběhu pečení přelévat vzniklou šťávou. Překrojený citron můžete nechat péct spolu s masem, zkusila jsem to, dle mého názoru ale pak už chuť jídla byla až moc citronová.
  5. Dle různých rad a receptů by krůtím stehnům měla v troubě stačit hodina. Já je ale vždy peču hodinu a půl, abych měla jistotu, že budou zcela měkká. Krůtí maso je přeci jen o něco tužší, než kuřecí.

TIPY

Já osobně jsem si toto jídlo velice oblíbila, je skoro bez práce a kombinace česneku, citronové šťávy, výpeku z masa a provensálského koření je jedna z mých oblíbených :)

Dobrou chuť!

Kamila