Uzené tofu obalované v pivním těstíčku

09.06.2014 Kamila Metzová ‐ Vařila myšička ‐ www.varilamysicka.cz

Obalované „cokoliv“ máte možná rádi stejně, jako já. Klasické crcání s trojobalem už možná ale méně. Mouka, strouhanka, vejce, dózy, talíře …všude se to plete, pak je z toho ještě hora nádobí. Pokud si tedy chcete cokoliv obalit, ať už je to ryba, maso, květák, cuketa, lilek, [tofu](http://www.varilamysicka.cz/slovnik/tofu "tofu"), a hledáte rychlé řešení, mohu z vlastní zkušenosti doporučit pivní těstíčko. Dá se různě ochutit, umíchané je během chvilky, zkrátka paráda. Hustotu si sami vyzkoušíte. Když je těstíčko moc řídké, skoro nedrží a hned stéká, když je moc husté, vytvoří zbytečně silnou nekřupavou krustu. Musí být prostě „tak akorát“, konzistencí by se dalo přirovnat řidší hořčici.

Budete potřebovat

Postup

  1. Připravte si pivní těstíčko. Rozmíchejte pivo s vejcem a postupně přisypávejte mouku až do požadované konzistence, asi jako řidší hořčice.
  2. Uzené tofu nakrájejte na plátky silné asi 1 cm.
  3. Každý plátek namočte v připraveném pivním těstíčku a krátce osmahněte na oleji z obou stran. Tofu nemusí nutně plavat v oleji, já dávám oleje jen trošku a následně pak tofu ještě položím na kuchyňskou utěrku, která odsaje přebytečný tuk.
  4. Podávejte třeba s brambory či bramborovou kaší, zeleninou nebo zeleninovým salátem.

Když chcete osmažit bílé „přírodní tofu“

Přírodní tofu je zapotřebí předem ochutit. Správný postup by měl být ten, že z tofu tlakem vymačkáte, odsajete vodu. Tím vznikne „prostor“ pro to, aby tofu přijalo nové chuťě. Stačí ho takto zakapat přírodní sojovou omáčkou a nechat půl hodiny odležet. Pak se postupuje obvyklým způsobem ...

Pivní těstíčko je výborné, vděčné a univerzální obalovadlo :-) Zkuste do něj vymáchat třeba právě uzené tofu. Budete překvapeni.