Křehké meruňkové šátečky se Šmakounem

07.09.2015 Kamila Metzová ‐ Vařila myšička ‐ www.varilamysicka.cz

Popravdě je to snad několik let, co jsem doma pracovala s listovým těstem. Díky vysokému obsahu tuku je křehké, výborné, co si budeme povídat... Určitě ale nepatří do běžného jídelníčku. Listové těsto rozhodně řadím do katergorie "jednou za čas". Tentokrát jsem ale jedno chlazené koupila, že udělám rychlý špenátový nebo tvarohový závin. Pak jsem si ale vzpomněla na meruňkového Šmakouna v lednici, který se obecně pyšní tím, že umí být sladkou náplní ... Abych umocnila meruňkovou chuť a dodala náplni více šmrncu, rozmixovala jsem ji navíc s pár lžícemi meruňkového džemu.

Naprosto výborné, v kombinaci s listovým těstem hříšně výborné ... ;-)

Budete potřebovat

Postup

  1. Plát listového těsta rozdělte na 8 dílků. Takto budete mít větší šátečky.
  2. Doprostřed každého dejte kopeček šmakounové náplně. Tu si jednoduše vyrobíte tak, že tyčovým mixérem nebo v malém robotu rozmixujete celé balení meruňkového Šmakouna spolu se 3 lžícemi džemu.
  3. Spojte protilehlé cípy, spojte okraje a přimáčkněte je prsty nebo vidličkou.
  4. Na závěr šátečky 2x nahoře propíchněte vidličkou a potřete pomocí mašlovačky rozšlehaným vejcem. Můžete posypat semínky. Zkusila jsem piniová, slunečnicová a lněná.
  5. Pečte v elektrické troubě na 220 stupňů, v horkovzdušné na 200 do zezlátnutí. Trvá to 15 - 20 minut.

TIP

I u listového těsta koukejte na složení. Mělo by být ze základních ingrediencí, bez zbytečných aditiv. Lze jej sehnat i v biokvalitě.