Dušený losos s rýží

15.01.2015 Kamila Metzová ‐ Vařila myšička ‐ www.varilamysicka.cz

Tento recept berte jako inspiraci na to, jak lze připravit chutnou rýži bez práce a lososa, který bude jemný a nevysušený.

Tuto mističku jsem vyfotila v období, kdy dceru absolutně nězajímaly nějaké kašičky či "mišmaše". Chtěla vědět, z čeho jídlo je, ráda ochutnávala samotnou rýži a samotného lososa, který u nás fakt "jede" :-)

Budete potřebovat

Postup

  1. Rýži upečte podle [TOHOTO návodu](http://www.varilamysicka.cz/zdrave-recepty/ryze-pecena-v-troube-jako%20priloha "TOHOTO návodu") v troubě. Nic se nepřipálí, nic nemusíte hlídat, tento postup šetří váš čas.
  2. Filet lososa duste pod pokličkou v troše vody, do které rozpustíte kousek másla a pár kapek olivového oleje. Dle věku dítěte můžete filet lehce osolit. Tento postup se mi velice osvědčil a tato úprava ryby je rozhodně zdravější, než pečení či smažení.
  3. Duste do změknutí, cca 15 minut. Losos by měl pořád plavat v troše tekutiny. Tu pak můžete použít na zakápnutí a ochucení rýže.

Nejšetrněji a nejzdravěji lze rybu připravit nad párou nebo dušením.

Losos patří mezi ryby, které jsou vhodné pro malé děti. Z důvodu možného obsahu nežádoucích látek nejsou pro nejmenší děti vhodné velké dravé ryby, jako např. žralok, mečoun, štika, candát apod.

Obecně se ryby doporučuje zařazovat do jídelníčku dětí až od 1 roku, u dětí ohrožených alergiemi až od 2 let, některé zdroje uvádí až od 3 let.

Případné nejasnosti se zavedením ryb do jídelníčku dítěte konzultujte se svým pediatrem.