Baby brambory na loupačku s tvarohovou pomazánkou "Ranč mix"

20.04.2022 Kamila Metzová ‐ Vařila myšička ‐ www.varilamysicka.cz

 Ingredience

Postup

  1. Malé brambory s tenkou slupkou omyju a uvařím je nad párou. Mám hrnec s nástavcem na vaření v páře. Brambory jsou hotové do 20 minut. Po uvaření je nechám trochu zchladnout a v míse je protřesu s kusem másla nebo lžící přepuštěného másla a lehce osolím.
  2. Na tvarohovou pomazánku k bramborám nejdříve nakrájím červenou cibuli na drobno. Někdy dám cibuli syrovou, někdy ji opravdu jen krátce "projedu" na pánvi, aby se zjemnila její štiplavost.
  3. Ve větší misce rozmíchám tvaroh s jogurtem, přidám olivový olej, Ranč mix. Smíchám s cibulí a osolím.
  4. Každému naservíruji malé brambory ve slupce omaštěné máslem, k tomu pořádný kopeček ranč tvarohu a sklenici kefíru. Někdo si rád přidává ještě malý zeleninový salátek. Hotovo!

 TIP č. 1

Výhodou baby brambor je, že mají velmi tenkou slupku a počítá se s tím, že se brambory nebudou loupat. Ohromně to šetří čas. Malé brambory doporučuji prakticky připravit nad párou. Zachovají si tak maximum živin i chuti.👍

 TIP č.

Tvaroh s jogurtem můžete ochutit pokaždé jinak. I čerstvé bylinky a česnek jsou úžasné. Pokud však chcete překvapit sebe nebo druhé a zaujmout novou super chutí, doporučuji vytunit tvarohovou pomazánkou touto směsí koření RANČ MIX. Obsahuje totiž kromě bylinek a koření také rajčata a červenou řepu. Proto ta jedinečná barva. Dávám i do kuskusu, quinoi a také lžičku do vývaru...😉

☝️Jako další bramborový recept vyzkoušejte také zapečené brambory s kedlubnou a sýrem