Rychle / jednoduše / zdravě

Pikantní obědový kuskus salát

Díky kuskusu, který se nemusí vařit, můžete do 10 minut připravit sytý a výživný salát Pikantní koření mu navíc dodá výraznou chuť.
Obědový kuskus salát

Tento obědový kuskus salát je skvělý v tom, že tělu dodáte kvalitní celozrnnou obilovinu, spoustu zeleniny, luštěninu a ještě zdravý olej. Můžete si tedy během chvíle dopřát lehký vyvážený oběd, který obsahuje sacharidy, bílkoviny i tuky a přitom nemusíte nic vařit.

Budete potřebovat

(na 1 obědovou porci)

 • Malý šálek celozrnného kuskusu
 • 2 šálky vroucí vody
 • Arabské koření nebo pikantní arabskou směs (prodává se jako směs koření, vyberte tu bez E 621 - glutamát)
 • Kousek Červené papriky
 • 1 rajče
 • Hrst červených uvařených nebo konzervovaných fazolí v přírodním nálevu
 • Olej lisovaný za studena (druh dle chuti)
 • Další ingredience dle chuti – tentokrát jsou v salátu i olivy

Postup

 1. Celozrnný kuskus vsypte do větší misky, zalijte vroucí vodou, ochuťte kořením a nechte nabobtnat. Trvá to max 10 minut. Na správný poměr vody a kuskusu je dobré použít šálek nebo hrnek. Poměr je vždy 1 šálek kuskusu na 2 šálky vody.
 2. Mezitím, co kuskus bobtná a nás k tomu nepotřebuje, si rajčata a papriku nakrájejte na kousky.
 3. Smíchejte s hotovým kuskusem a přidejte červené fazolky, případně olivy.
 4. Na závěr můžete ještě dozdobit čerstvou petrželí nebo koriandrem a pokapat olejem lisovaným za studena, který je plný „zdravých tuků“ a v salátu je zapotřebí pro využití vitaminů rozpustných v tucích.

TIP

Kuskus saláty se skvěle hodí třeba jako lehký oběd do práce. Salát vůbec nemusíte jíst studený připravený z domova. Stačí si doma do krabičky připravit libovolnou směs (zelenina, luštěnina, olivy apod.) a pak už ji jen „na místě“ smíchat s teplým a čerstvě připraveným kuskusem. Stačí vám k tomu jen mistička a varná konvice. Kuskus se nemusí vařit, tak proč toho nevyužít...

Vyzkoušeli jste recept? Chcete něco dodat? Můžete napsat komentář.
Zdravý salát
Připravené suroviny na kuskus salát. Vše je záležitost chvilky ...
 

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

Simon
Ale vždyť ten jeddelnedček me1š vcelku dost dobrfd :) na tance jsem taky clihoda asi rok :) ale vzhledem k tomu, že mi rozčilovalo, že ne1m předcvičovala mamča dvouročnedho dedtka a měla lepšed břicho než je1 tak jsem musela přestat :D
 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?