Rychle / jednoduše / zdravě

Kuřecí stehna na bramborách - bezpracné

Další z receptů, který koresponduje s heslem "jednoduše" a "bez práce".
Kuřecí stehna recept

Velkým pomocníkem je trouba, do které pekáč zavřete a o nic víc se nestaráte. Brambory získají díky smetaně a výpeku z masa výbornou chuť. Smetanu jsem tentokrát použila rostlinnou.

Budete potřebovat

  • Kuřecí stehna
  • Brambory
  • Smetanu (použila jsem rostlinnou smetanu na vaření, lze i klasickou)
  • Koření - sůl, použila jsem navíc směs "babygrill", obsahuje kmín, papriku, cibuli.

Postup

  1. Brambory oškrábejte a nakrájejte na měsíčky. Měla jsem brambory s tenkou slupkou, tak jsem ji nechala. Naskládejte je na dno pekáčku a okořeňte dle chuti. Posypala jsem je směsí nepálivého koření babygrill.
  2. Brambory zalijte smetanou.
  3. Na ně pak položte kuřecí stehna, která také ochuťte, osolte.
  4. Pečte přiklopené na 180 - 200 stupňů podle vaší trouby asi 90 minut. Ke konci lze odklopit a nechat stehna zezlátnout.

Kolik čeho?

Pekla jsem ve větším pekáčku 5 stehen. Ty jsem poctivě podložila bramborami. Bylo jich celkem asi kilo a půl. Smetana stačila jedna.

TIP

Talíř rozdělte na třetiny. Třetinu bude tvořit stehno, třetinu smetanové brambory a třetinu nakrájená čerstvá zelenina, případně ZELNÝ SALÁT

Vyzkoušeli jste recept? Chcete něco dodat? Můžete napsat komentář.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

Petra
Vynikajici! Mam strasne rada takoveto recepty, kde vsechno se nahazi na plech a vznikne z toho opravdu chutne jidlo, bez prace. Dekuji!
Edit
Kromě toho, že je to výborný jídlo, to má další tři výhody: 1) je to bez kapky tuku, 2) kromě krájení brambor je to úplně bez práce a rychlý a 3) mám toho čtyři porce a vyšlo mě to na necelých 120 korun (60 korun stehna, 20 brambory, 20 koření, 20 smetana).
loolee
Udělala jsem z kuřecích zadních stehen (2x) z Lidlu a necelého kila brambor pro 2 dospělé a jednoho skoro čtyřletého trpaslíka. Nezbylo naprosto nic a pánové vypadali, že mi zapékací mísu obrátí naruby.
Lucka
Dobry den, lze misto smetany pouzit nejakou nahrazku pro nekoho, kdo nesmi laktozu? Predem dekuji za odpověď.
 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?