Rychle / jednoduše / zdravě

Bezlepkové těstoviny s omáčkou z drcených rajčat, pancetty a cizrny

Voňavá a chuťově výrazná omáčka, která se přesně hodí k těstovinám. Žádné dlouhé krájení, loupání, naopak máte do 10 minut na stole.
Bezlepkové těstoviny recept

Rajčatové omáčky mám nejraději ze zralých čerstvých rajčat. Když ale není sezóna, perfektně poslouží i ta drcená konzervovaná. Jak už jsem psala v mnoha receptech, sekaná či drcená rajčata se vyplatí koupit v co nejlepší kvalitě, na chuti je to znát.

Cizrnu nejčastěji kupuji jako "suchou" základní surovinu. Přes noc ji namáčím, pak vařím. Část použiju do těstovin, část na hummus a tak dále. V zásobě mám ale také vždy 1 cizrnu hotovou. Dá se koupit buď v konzervě nebo ve skle. Je ihned k použití a to se hodí. Jako třeba v tomto receptu.

Na 4 porce Potřebujete

  • Bezlepkové těstoviny
  • 1 balení drcených rajčat ( dala jsem v bio kvalitě)
  • 1 balení hotové vařené cizrny ( nebo si uvařte cizrnu doma ze základní suroviny)
  • 100 g pancetty nakrájené na kostičky
  • 2 stroužky česneku
  • Olivový olej
  • sůl, pepř, petrželku

 Postup

  1. Na olivovém oleji orestuji pancettu, vliju drcená rajčata, slitou cizrnu, osolím, trochu opepřím a nechám bez pokličky max 10 minut společně provařit. Ke konci ochutím česnekem a nasekanou zelenou petrželkou.
  2. Zatímco připravuji omáčku, uvařím ve větším množství osolené vody těstoviny dle návodu. U bezlepkových těstovin je třeba hlídat dobu varu tak, aby se nerozvařily a zůstaly "na skus".

Dalším rychloreceptem, kde lze využít "zásoby, které jsou kdykoliv po ruce", jsou třeba tyto těstoviny s tuňákem a rajčaty. I v zimním období je prospěšné talíř s těstovinami trochu ozelenit, například řeřichou z parapetu.

Omáček na těstoviny se v dnešní době dá koupit hotových opravdu mnoho. Nikdy ale neprovoní kuchyň tak, jako když uděláte domácí a použijete čerstvý česnek.

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.


Cizrna recept
 
Kukuřičné těstoviny recept
Bezlepkové těstoviny. Často bývají čistě kukuřičné, někteří výrobci ale také sází na různé kombinace bezlepkových obilovin, ze kterých těstoviny vyrábí.
 
Těstoviny s cizrnou
 
Drcená rajčata recept
Do 10 minut na stole :)
 

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?