Rychle / jednoduše / zdravě

Domácí krůtí knedlíčky do polévky

Šťavnaté a chuťově výrazné domácí knedlíčky z vařeného krůtího masa. Díky malé vychytávce skvěle drží pohromadě a v polévce se nerozpadnou.
Krůtí maso knedlíčky

Jakékoliv knedlíčky do polévky jsou vždy trochu alchymie. Zde funguje jediné, a to zkušenost. Dostat je do ruky a do oka.🙂Pak je možné různě experimentovat a měnit ingredience.

Tento recept vznikl tak, že mi moje holky vždy nechaly ve vývaru maso. Velmi dobře zafungovalo udělat z masa knedlíčky. Obsah talíře je rázem atraktivní jak vzhledově, tak chuťově.

Když dělám nějaké knedlíčky poprvé, zkusím si je nejdříve uvařit samostatně, abych měla jistotu, že se nerozpadnou a nezkazí polévku.

Tyto krůtí knedlíčky připravuji s vychytávkou, kdy je nejdříve opeču na pánvi. Tím se povrch zapeče, zpevní a knedlíčky skvěle drží pohromadě. A samozřejmě mají i lepší barvu i chuť! 👍

 Ingredience

  • 200 g uvařeného krůtího masa z vývaru
  • 1 vejce
  • 40 až 50 g kvalitní strouhanky (domácí nebo alternativy jako jemná kukuřičná strouhanka, mohou být i namleté vločky)
  • 2 lžíce másla
  • 1 až 2 stroužky česneku
  • Sůl, pepř, sušené nebo čerstvé bylinky dle chuti

 Postup

  1. Uvařené maso z krůtího vývaru dám do malého robotu a rozsekám úplně na jemno. V míse promíchám s vejcem, změklým máslem, ochutím a zahustím suchou ingrediencí. Tradiční je strouhanka. Já ráda používám kukuřičnou. Fungovat budou ale i různé rozdrcené vločky....
  2. Knedlíčky pár minut opékám na pánvi do zlatova, aby se zatáhly. Pak je vhodím do hotového vývaru se zeleninou a pár minut provařím. Na talíři každou porci ozdobím čerstvými bylinkami.

Vývar jsem dělala v pomalém hrnci z krůtích krků. Zeleninu jsem tentokrát použila mraženou. Byly to drobné kostičky různých druhů zeleniny, směs určená do polévky.

☝️Doporučuji někdy z vývaru vyrobit klasickou česnečku. Má pak grády.😀

Ať se vám polévky povedou! 🙂

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Masové knedlíčky do polévky
 
Co s vařeným krůtím masem

Hmota je měkká, ale pružná, kompaktní. Knedlíčky jdou pohodlně vytvarovat.

 
Knedlíčky z krůtího masa

Vychází mi to asi na 16 knedlíčků. Vyhovuje mi udělat je spíše menší než zbytečně velké...

 
Vařené krůtí maso recept

A teď přijde nejdůležitější krok. Knedlíčky se předem krátce opečou na pánvi!🙂

 
Jak udělat vývar s knedlíčky

Knedlíčky pak už jen pár minut povařím ve vývaru. Díky tomu, že jsou opečené, drží pohromadě. Uvnitř jsou přitom šťavnaté!👍

 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?