Jak na zeleninové krémy podle barev

20.03.2018 Kamila Metzová ‐ Vařila myšička ‐ www.varilamysicka.cz

Jeden z nejsnadnějších a nejzdravějších způsobů, jak do sebe dostat dostatečnou porci zeleniny jsou krémové zeleninové polévky. Jejich příprava je rychlá, úplně snadná a jídelníček obohatíme nejen o tolik potřebnou vlákninu, ale především o antioxidanty. Jak to ale udělat, aby to nebylo pořád to samé dokola?

Skořo hřích by bylo dělat krémovou zeleninovou polévku "co je zrovna po ruce" a ono z toho stejně pokaždé něco vyleze. Samozřejmě, že vyleze a bude to třeba i dobré, neochuzujme se ale o tu možnost zažít díky zelenině pokaždé jinou chuť a barvu na talíři. Jíme přece i očima!

<img src="http://www.varilamysicka.cz/img/kremova-zeleninova-polevka-verde-head.jpg" />

Tak třeba jedna z mých oblíbených kombinací na krémovou polévku je brokolice a mrkev. Jste ale inteligentní, takže si bleskovou vizualizací dokážete představit výslednou barvu.... Prostě nenadchne. Co tedy s tím?

Řešení je jednoduché! Můžete použít zvlášť buď brokolici a pak zase mrkev a pokaždé docílíte nádherně sytě barevné a zářivé polévky.

Ještě lepším řešením však je zapojit další druh zeleniny nebo jiné ingredience, aby byl výsledek z nutričního pohledu pestřejší.

Existuje tolik druhů zeleniny, že je zbytečné zahlcovat vás nekonečnými kombinacemi. Princip je jasný, takže jen pár příkladů.

Jakoukoliv krémovou zeleninovou polévku pak můžete na talíři dozdobit:

Ke úžasnému výsledku není potřeba celý seznam ingrediencí. V jednoduchosti je půvab, barvy i zdraví ...