Vývar se zeleninou, kapustičkami a domácí zavářkou

13.08.2021 Kamila Metzová ‐ Vařila myšička ‐ www.varilamysicka.cz

Růžičková kapusta se řadí mezi lahůdkovou zeleninu. S tímto zařazením souhlasím, protože je opravdu lahodná, když se správně připraví.🙂

Aby byly malé kapustičky atraktivní, záleží na způsobu úpravy. Rozvařená růžičková kapusta mdlé barvy mě tedy rozhodně nebaví.😉

Já jsem si oblíbila kapustičky péct v troubě. Výborné jsou třeba tytošťouchané batáty s pečenými kapustičkami.

Další mojí oblíbenou možností na využití kapustiček je polévka. Když kapustičky nemají sezónu, mám je v zásobě v mrazáku. Jsou předpřipravené rovnou k použití a to se hodí. Přesně jako u této polévky.🙂

 Ingredience

Na domácí strouhání

 Postup

  1. Nejdříve si tradičním způsobem připravím kuřecí vývar tak, jak mi vyhovuje. Když mám čas, ráda ho táhnu přes celou noc v pomalém hrnci.
  2. Na domácí drobení smíchám vejce s moukou do tuhé hmoty, která jde zpracovat o něco náročněji než modelína. Vzniklou hrudku dám ideálně na chvíli do lednice. Pak ji nastrouhám na tácu na hrubém struhadle. Když mám těsto nastrouhané, pak ho najednou ke konci zavařím do polévky.
  3. Hotový kuřecí vývar sliju, přecedím. Mrkev a petržel nastrouhám na hrubo nebo nasekám v robotu na malé kousky a dám vařit do vývaru. Po 10 minutách přidám kapustičky a vařím je do mírného změknutí. Dobu varu přizpůsobím podle toho, zda mám kapustičky čerstvé nebo mražené. Nechávám je pevné na skus. Chytnou díky vývaru skvělou chuť.
  4. Když jsou kapustičky změklé, vsypu do polévky připravené "strouhání". Zavařím pár minut a hotovo! Doladím čerstvou petrželkou nebo libečkem.

 TIP

Pokud chcete mít polévku více sytou, můžete do ní samozřejmě nakrájet i malé kousky kuřecího masa z vývaru. Nebo polévku nechat jen zeleninovou a maso použít třeba do rizota. Inspirovat se můžete v tomto receptu na rýži s masem, orestovanou cibulkou a brokolicí.

> ☝️Další zajímavý vývar plný chuti? Doporučuji vyzkoušet uzený vývar s mrkví a domácími krupicovými nočky.🙂

Ať se vám polévky povedou!🙂