Čerstvé tagliatelle s orestovanými cherry rajčátky, česnekem a sýrem - do 10 minut hotovo!

22.03.2022 Kamila Metzová ‐ Vařila myšička ‐ www.varilamysicka.cz

Ingredience na 2 porce

 Postup

  1. Do hrnce dám vařit vodu na těstoviny a připravím si ingredience. Česnek oloupu a nakrájím na plátky, rajčátka omyju a překrojím na půlky nebo čtvrtky. Sýr buď na jemno nastrouhám nebo ho rozsekám na drobno v malém robotu.
  2. Když voda vře, osolím ji a dám do ni vařit čerstvé těstoviny podle návodu.
  3. Rozpálím pánev na střední stupeň, dám do ní máslo Ghí. Přidám plátky česneku a jen je krátce nechám zavonět. Ihned přidám cherry rajčátka a krátce je orestuji. Snížím teplotu, do pánve přikápnu olivový olej a přidám vrchovatou lžičku koření.
  4. Do pánve vsypu uvařené tagliatelle a vše společně propojím, krátce prohřeju, odstavím ze zdroje tepla a promíchám se sýrem. V případě potřeby lehce dosolím.
  5. Na talíři ozdobím petrželkou a ještě zakápnu olivovým olejem. Hotovo!

 TIP

Dobré čerstvé těstoviny nepotřebují skoro nic. Když z nich ovšem chcete raz dva udělat chuťově i vzhledově atraktivní jídlo, mějte doma po ruce toto koření Těstovinky od maminky. Je bez soli, glutamanu a obsahuje i rajčata a papriku, proto dodá tu super barvičku. Pro mě je podstatné, že NEPÁLÍ, takže je super pro moje děti. Těstovinky od maminky dávám i do sýrové omáčky na špagety.🙂

> ☝️Těstoviny zase úplně jinak? Vyzkoušejte tyto smetanové rýžové těstoviny s kuřecím soté.🙂