Sýrové chuťovky jako slané pralinky - originální pohoštění, rychlé na přípravu

21.12.2022 Kamila Metzová ‐ Vařila myšička ‐ www.varilamysicka.cz

 Ingredience na 1 talíř chuťovek

 Postup

  1. Čerstvý smetanový sýr rozmíchám do hladka. Ochuťím troškou čerstvě namletého pepře. Přidám na jemno nastrouhaný tvrdý sýr. Ideální je, když má výraznější chuť jako např. cheddar, vyzrálejší gouda či grana padano. Sýry lze kombinovat. Hmotu dám vychladit do lednice. Jde o to, aby trochu ztuhla a šly pak snadno tvarovat kuličky. Když pospíchám, pomohu si mrazákem.

  2. Lžičkou odebírám kousky hmoty a tvořím malé pralinky. Je lepší, když jsou menší...Pralinky obaluji v různých ingrediencích. Podle druhu posypky zvolím její množství. Semínek či bylinek dám klidně bohatou vrstvu, uzenou papriku či makové kari jen decentně na efekt...

  3. Kuličky vkládám do malých cukrářských košíčků. Ideální jsou ty, co mají průměr 25 mm. Jsou to snad ty nejmenší. Hned servíruji nebo je uložím do chladu či lednice.

TIP č. 1

Pralinky servíruji samotné, nebo k nim dám na talíř ještě něco malého k zakousnutí. Mohou to být různé tyčinky či slané krekry. Hodí se také proužky papriky, malá rajčátka či špalíčky okurky. Ať si každý vybere.

 TIP č. 2

I když jsem si myslela, že nemám tolik zajímavých barevných posypek, opak byl pravdou. Vždy mi stačí otevřít šuplík s Davídkovo kořením, či mrknout do nějakého setu koření a hned dostanu nápad. A které koření se mi na pralinky osvědčilo? Skvěle vypadá lehce pikantní Paní Sýrová, naprosto ozdobná je směs Caribic, do červená je zase perfektní směs koření pro děti Vege rajčátka, nádhernou žluto - zelenou barvu jsem vytvořila také kombinací čerstvého koriandru a makového kari. Toho kari dávám samozřejmě málo, jen na efekt. A volím žlutější zářivé a méně pálivé druhy. Přesně jako je makové kari.

> ☝️Doporučuji vyzkoušet také tyto nepečené kávové kuličky bez lepku. Hodí se i jako cukroví na poslední chvíli.🙂