Jídlo & víno: Párty chuťovky k Proseccu, které zaujmou

28.12.2023 Kamila Metzová ‐ Vařila myšička ‐ www.varilamysicka.cz

Jeden z dalších receptů ze série "Párování jídla s vínem". Kdo by neměl rád slavnostní chvíle s bublinkami a chuťovkami. Připravila jsem pro vás pár osvědčených nápadů, které jsou snadné na přípravu.

O Prosecco k těmto receptům se postaralo Vinisto, první české online tržiště s vínem a destiláty. Vyhovuje mi, že je z čeho vybírat a mohu online koupit vína přesně podle mých potřeb. Nic nemusím tahat, vozit, objednávka spolehlivě dorazí rychlostí blesku.

 Jak na to

Pizza twist

Potřebujete 2 pláty pizza těsta. 1 plát potřete výraznou omáčkou na pizzu a posypte na jemno nastrouhaným tvrdým sýrem. Přiklopte druhým plátem těsta, nakrájejte na pruhy a každý pruh stočte do spirály. Je lepší dělat to rovnou na plechu, který půjde do trouby. Pečte na 180 stupňů do zezlátnutí, asi 15 minut.

Sýrové pralinky

Smíchejte 200 g smetanového sýru typu Lučina, nebo „cream cheese“ s 200 g na jemno nastrouhaného tvrdého sýra výraznější chuti. Přidejte stroužek česneku a pokud je třeba, ještě lehce osolte. Hmotu dejte ztuhnout do lednice alespoň na půl hodiny. Tvořte malé kuličky a zlehka je obalujte v zajímavých ingrediencích. Hodí se opražená semínka, nasekaná pažitka, barevné koření, rajčatový prášek, nadrcené opražené ořechy. U výraznějšího koření buďte decentní a kuličku jen zvrchu lehce posypte. Podávajte ideálně v malých papírových košíčkách

Marinovaná baby mozzarella s rajčátky

Nakládaná malá rajčátka s mini mozarellou. Je to chuťově úplně o několik levelů výš, než to jen vysypat do misky. Koupíte dvě balení mini mozzarelly – kuličky. 1 větší balení malých rajčátek. V misce smícháte s olivovým olejem, citrónovou šťávou, solí, pepřem a s italskými bylinkami.

TIP č. 1

Když přijde na slavnostní příležitost, Prosecco je jistotou. Chutná totiž všem a hodí se jak k předkrmům, tak salátům. Pokud si chcete otestovat, který typ Prosecca vám padne do noty nejvíc, doporučuji tento výhodný Degustační set Itálie Prosecco. Mě na první pohled zaujalo to zelené "Biologico", no jak jinak.🙂

 TIP č. 2

Pizza twist můžete místo rajčatové omáčky na pizzu potřít také pestem. Pesto perfektně drží na místě a dodá twistům extra výraznou chuť. Pesto nemusí být jen zelené a červené. Objevujte. Mě nadchlo třeba lilkové pesto...👍 To můžete koupit, nebo si ho vyrobit doma.

> ☝️Máte chuť připravit pořádnou večeři v italském duchu? Doporučuji tyto name