Rychle / jednoduše / zdravě

Sýrové chuťovky jako slané pralinky - originální pohoštění, rychlé na přípravu

Je jedno, jak jim budete říkat. Sýrové chuťovky, slané pralinky, jednohubky bez pečiva...Jsou raz dva hotové a snadné na přípravu. Rozzáří každý stůl na večírcích či oslavách. Vždy doma najdete "posypky", kterými dodáte každé kuličce originalitu.
Sýrové pralinky

 Ingredience na 1 talíř chuťovek

  • 200 g čerstvého smetanového sýra - Lučina, Palouček atd...
  • 100 g na jemno nastrouhaného tvrdého sýra výraznější chuti - Cheddar, Old gouda, Grana padano
  • Dle chuti mletý barevný pepř
  • Na obalení různé barevné ingredience - pažitka či jiné čerstvé bylinky, barevné směsi koření, sušené bylinky, mleté ořechy, nadrcené opražené kokosové lupínky, černý sezam, nadrcená dýňová semínka, uzená paprika

 Postup

  1. Čerstvý smetanový sýr rozmíchám do hladka. Ochuťím troškou čerstvě namletého pepře. Přidám na jemno nastrouhaný tvrdý sýr. Ideální je, když má výraznější chuť jako např. cheddar, vyzrálejší gouda či grana padano. Sýry lze kombinovat. Hmotu dám vychladit do lednice. Jde o to, aby trochu ztuhla a šly pak snadno tvarovat kuličky. Když pospíchám, pomohu si mrazákem.

  2. Lžičkou odebírám kousky hmoty a tvořím malé pralinky. Je lepší, když jsou menší...Pralinky obaluji v různých ingrediencích. Podle druhu posypky zvolím její množství. Semínek či bylinek dám klidně bohatou vrstvu, uzenou papriku či makové kari jen decentně na efekt...

  3. Kuličky vkládám do malých cukrářských košíčků. Ideální jsou ty, co mají průměr 25 mm. Jsou to snad ty nejmenší. Hned servíruji nebo je uložím do chladu či lednice.

TIP č. 1

Pralinky servíruji samotné, nebo k nim dám na talíř ještě něco malého k zakousnutí. Mohou to být různé tyčinky či slané krekry. Hodí se také proužky papriky, malá rajčátka či špalíčky okurky. Ať si každý vybere.

 TIP č. 2

I když jsem si myslela, že nemám tolik zajímavých barevných posypek, opak byl pravdou. Vždy mi stačí otevřít šuplík s Davídkovo kořením, či mrknout do nějakého setu koření a hned dostanu nápad. A které koření se mi na pralinky osvědčilo? Skvěle vypadá lehce pikantní Paní Sýrová, naprosto ozdobná je směs Caribic, do červená je zase perfektní směs koření pro děti Vege rajčátka, nádhernou žluto - zelenou barvu jsem vytvořila také kombinací čerstvého koriandru a makového kari. Toho kari dávám samozřejmě málo, jen na efekt. A volím žlutější zářivé a méně pálivé druhy. Přesně jako je makové kari.

☝️Doporučuji vyzkoušet také tyto nepečené kávové kuličky bez lepku. Hodí se i jako cukroví na poslední chvíli.🙂

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Slané pralinky

Zde je na místě kreativita. Každá pralinka je jiná. Nadrcená opražená dýňová semínka, pažitka, černý sezam, uzená paprika, Francouzská bylinková směs Žanet. A tak dále...🙂

 
Jednohubky bez pečiva

Rychlé, snadné a zajímavé jednohubky. Rozzáří každou oslavu. Mňam!❤️

 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?