Rychle / jednoduše / zdravě

Svěží citronová poleva na moučníky

Svěží citronová poleva chutná především na pernících a makovcích. Pokud chcete obměnu klasických čokoládových polev, tady ji máte.
Svěží citronová poleva

Zkuste nahradit klasickou čokoládovou polevu něčím novým, svěžejším. Zkuste třeba citronovou polevu, která, jak známo, pasuje především k perníkům a různým makovým moučníkům.

Budete potřebovat:

  • 200g moučkového cukru (můžete si umlít i přírodní hnědý cukr na moučkový)
  • cca 2 lžíce horké vody
  • cca 2 lžíce citronové šťávy

Postup:

  1. Smíchejte citronovou šťávu s vodou
  2. Postupně metličkou přimíchávejte moučkový cukr, který je vhodné předtím prosít, aby byl zcela hladký.
  3. Směs míchejte tak dlouho, dokud nedosáhnete požadované konzistence.

Podle potřeby můžete samozřejmě přidat trochu cukru či šťávy navíc, záleží, jak hustou polevu chcete. Můžete ji udělat hustší, krémovější, kdy ji budete na moučník spíše mazat, nebo řidší, kdy na moučníku vytvoří jen slabou vrstvu „na chuť“ a do moučníku se spíše vpije.

TIP

Pokud byste chtěli citronovou polevu udělat zajímavější, můžete do ní přidat trochu přírodního barviva, nebo naopak pár kapek rumu.

Pokud chcete polevu více citronovou, vynechte vodu a místo ní použijte citronovou šťávu.

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Poleva na perník

Zkuste citronovou polevu v kombinaci s makovcem nebo perníkem.

 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

vojůsek
VOJŮSEK JE SUPR!!! NAU AM GONA PLEJ MAJNKRAFT A TÝM FORTRS TŮ!!!
Tereza F.
Protože citrónová poleva je jedna z mých nejoblíbenějších, také jsem se pustila do hledání a experimentování, jak ji udělat trochu míň sladkou a osvědčilo se mi použít místo části cukru rýžovou krupičku - drží, ale nesladí :-)
 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?