Rychle / jednoduše / zdravě

Šťavnaté krůtí rizoto se zeleninou

Šťavnaté, plné zeleniny, barevné, vděčné, snadné, výživné.
co s rýží

Rýže smíchaná s masem a zeleninou je vděčné jídlo, které většinou chutná všem. Abych ho nedělala pořád stejně, střídám různé druhy zeleniny, rýže i masa. Tato varianta s krůtím masem, rýží parboiled, mrkví a extra porcí cukrového je tou oblíbenější. 

Budete potřebovat

 • Rýži parboiled, případně jiný typ rýže (vařenou nebo PEČENOU V TROUBĚ)
 • Vařené krůtí maso (krky nebo stehna)
 • Vařenou nebo dušenou zeleninu dle chuti (mrkev, 
 • Mražený hrášek
 • Orestovanou cibuli (lze vynechat)
 • Na dochucení sůl, lze i jiné oblíbené koření

Postup

 1. Rýži uvařte nebo upečte v troubě. Typ rýže zvolte podle toho, co od jídla očekáváte. Já jsem zvolila nelepivou variantu z rýže parboiled.Tu jsem ochutila kořením z trhu, které obsahovalo sušenou zeleninu a kurkumu. Kurkuma dodá rýži jemnou chuť a barvu. 
 2. Maso do rýže si připravte stejně, jako když děláte vývar. Na menší množství mohou stačit krůtí krky, na větší množství jsou vhodnější krůtí stehna. Maso vhodím do papiňáku spolu s kořením na vývar, kouskem cibule, stroužkem česneku a uvařím do měkka. Ze vzniklého vývaru pak udělám polévku. 
 3. Zeleninu do rizota si připravte také zvlášť. Je možné použít různé druhy zeleniny nebo nějakou směs. Například mrkev s hráškem a kukuřicí, nebo mrkev s brokolicí. Někdy ve vzniklém vývaru povařím celé kusy mrkve, které pak nakrájím a použiju část do rizota a část do polévky. 
 4. Pokud chcete rizoto více hráškové, je možné přidat extra hrášek. Zásobu cukrovéh hrášku mám vždy v mrazáku. Stačí ho jen pár minut podusit a kamkoliv přidat. 
 5. Pak už jen smíchejte uvařenou nebo upečenou rýži s libovolným množstvím zeleniny a uvařeného masa. 
 6. Maso i zelenina se s rýží pěkně spojí, aby to bylo ale ještě lepší, přidávám vždy ještě pár lžič vývaru, ve kterém se vařilo maso. 
 7. Pak u vše jen dochuťte, jak potřebujete. Pokud je jídlo pro malé děti, tak není vhodné dále solit. 

TIP

Podobným způsobem občas připravuji brokolicové rizoto. Veškerou zeleninu nahradím povařenou a na jemno nasekanou brokolicí.

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Zdravý recept rizoto

A takhle to vypadá ve velkém hrnci před promícháním.

 
Rizoto s krůtím masem

5 litrová dóza :-)

 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

Edit
Snadné, levné, rychlé, co si přát víc :-) Jen to maso kdyby prodávali už obrané :-)
Kamila (varilamysicka)
Edit, to jsem se zasmála! :D Úplně to chápu ty myšlenkový pochody s masem ... :D
Dollie
There is nothing quite as enoeibonbng as that harness ... which is why I just ordered up a black one!And excellent choice on the booties. They look absolutely amazing in this mix.
 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?