Rychle / jednoduše / zdravě

Zdravá snídaně - špaldový chleba s olomouckými tyčinkami a křupavými miniokurkami

Inspirace na snídani pro milovníky výrazných sýrů, poctivé zeleniny a domácího pečiva.
Olomoucké tvarůžky recept

V zimě se vždy těším na to, až přijde období, kdy zase bude vhodné a dobré jíst ke snídani více čerstvé zeleniny. Není třeba příliš rozvádět známý fakt, že dopřávat si v zimě hned po ránu syrovou zeleninu a ochlazovat tak svůj organismus, není nejvhodnější.

Teď je ale jaro a na trhu se začaly objevovat plody, kterým nelze odolat. Rozdíl mezi chuťově nezajímavou vodnatou okurkou a křupavou okurkou mini je obrovský...

Ke snídani si pak ráda dám na chleba buď nějakou na rychlo vyrobenou domácí pomazánku, třeba tuto jogurtovo sýrovou nebo samotný sýr. Teď jsem v obchodě sáhla po olomouckých tyčinkách, což jsou vlastně olomoucké tvarůžky. Na domácím chlebu úžasné. Líbí se mi na nich to, že mají nízkou energetickou hodnotu, jsou zdrojem bílkovin a při jejich výrobě se nepoužívají syřidla, barviva a stabilizátory.

Většinou je pak součástí mojí snídaně hrstka ořechů. Vždy dbám na jejich kvalitu a správné skladování...Střídám různé druhy, některé ořechy předem namáčím. Třeba mandle... Teď mám období pekanových ořechů, které jsou zdrojem zdravých tuků a antioxidantů. Konkrétně je pro mě zajímavý třeba obsah vitaminu E a zinku. Osobně se snažím dodržovat pravidlo nejíst ořechy večer. ☝️Ořechy jsou vysoce energetické a náročnější na trávení. Na základě vlastní dlouhodobé zkušenosti mi jednoznačně vyhovuje jíst je pouze ráno a v dopoledních hodinách.

A co mi nesmí na talíři ještě chybět? Kvalitní panenský olivový olej a čerstvě namletý pepř. 🙂Výjimečně zdravé ingredience, které dokážou skvěle dochutit většinu jídel.

Na výživnou snídani potřebujete

  • Olomoucké tyčinky (zrající sýr z netučného kyselého tvarohu ve formě tyčinek)
  • celozrnný chleba (já jsem měla tento špaldový chléb z domácí pekárny
  • Křupavé okurky mini (koupila jsem je v papírové vaničce po 3 ks)
  • Keříková rajčátka z farmy
  • Pekanové ořechy
  • Sůl, pepř, olivový olej

A pořádný hrnek kvalitního dobrého čaje k tomu. Teď to byl zelený s jasmínem. 🙂

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?