Rychle / jednoduše / zdravě

Sendvič s omeletou - vláčný a praktický na cestu

Vláčný sendvič, ze kterého nic neteče ani nevypadává. Zelenina je zapečená v atraktivní omeletě. Naskládaná omeleta mezi 2 plátky chleba vyřeší rychlý oběd nebo svačinu do krabičky. Geniálně praktické, rychlé a snadné na přípravu.
Sandwich s vaječnou omeletou

 Ingredience na 1 sendvič

 • 2 plátky sendvičového chleba
 • 2 vejce
 • 2 jarní cibulky nebo 1 šalotka
 • 4 datlová rajčátka
 • Kousek barevné papriky
 • Čerstvé bylinky nebo salátové lístky (petržel, špenát, rukola)
 • Sůl, pepř
 • Tuk na opečení omelety - Já dávám Ghí máslo
 • Koření a bylinky pro dochucení vajec a zeleniny - Perfektní je Francouzská směs Žanet
 • 2 plátky šunky pokud chcete
 • Na potření toustů např. máslo a oblíbený dip nebo trošku kvalitní light majonézy

 Postup

TIP č. 1

Až mi přijde zbytečné to psát, ale máme jasno v tom, že do té omelety se dá zapéct kdeco? Nemyslím zrovna tlačenku a sekanou, ale třeba žampiony, červenou cibuli, libovou slaninu, tofu, tempeh, sušená rajčata, beraní rohy, kapustu, hrášek ...You name it 🙂

TIP č. 2

Pro dokonalý "omelette sandwich" jsou zapotřebí 2 základní věci. První je zajistit jeho vláčnost tím, že se omeleta zbytečně nevysuší a že chleba namažeme. Druhá je omeletu výrazněji ochutit, aby se v chlebu "neztratila". Mojí favoritkou je Francouzská směs Žanet, která obsahuje lisovanou rajčatovou šťávu a voňavý tymián. Žanet ráda dávám také na ryby a grilovanou zeleninu. Prostě Francie raz dva.🙂

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Sendvič s vejci

Základ omelety do 1 sendviče tvoří 2 vejce a vždy malé množství dalších ingrediencí dle chuti. Jarní cibulka, šalotka, na drobno paprika, lístky špenátu atd.

 
Vaječná omeleta se šunkou

Varianta se šunkou. Do vajec se kromě menšího množství zeleniny či bylinek zamíchají 2 plátky kvalitní šunky na kostičky.

 
Vaječná omeleta koření

Omeletu vždy ochutím nějakým kořením či bylinkami, aby byla v sendviči výrazná. Perfektně mi funguje Francouzská směs Žanet. Dávám ji ráda i na grilovanou zeleninu.

 
Vaječná omeleta do sendviče

Omeletu opekám do zlatova z obou stran na vymaštěné nepřilnavé pánvi. Na omaštění je skvělé máslo Ghí.

 
Omellete sandwich

Akorát do zlatova opečená z obou stran.

 
Sendvič s vejci

Teď mám připravený klasický sendvičový chléb. Ten můžete koupit i v "tmavé" variantě. Sendvič lze podobným způsobem připravit i z čtvercového chleba.

 
Sandwich s vaječnou omeletou recept

Pokud je chleba hodně měkký a křehký, dávám omeletu rovnou na něj. Teď jsem každý plátek potřela. Sendvič je pak vláčnější. Na jedné půlce je máslo, na druhé je hořčicový dip.

 
Sendvičový chleba náplň

Omeletu rozčtvrtím a navrším na plátky chleba ve stylu "roh na roh".

 
Jak udělat vaječnou omeletu

Akorát to vyjde, nic nepřečuhuje.

 
Zapečený sandwich

Sendvič pak krátce opeču. Bez tohoto kroku se lze obejít. Já jsem ho položila na rozpálenou pánev od omelety a z jedné a druhé strany během minutky opekla. Vypadá to dobře.🙂

 
Omeleta se šunkou

Co dodat. Jen se zakousnout. Mňam!

 
Sendvič s omeletou na svačinu

Hodí se perfektně i jako jídlo do krabičky na cestu. Nic nevypadne, nic neteče. Skvělé!👍

 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?