Rychle / jednoduše / zdravě

Rýžové nudle s tofu a žampiony

Orestovaná zelenina s tofu, žampiony a vaječnou omeletou promíchaná s rýžovými nudlemi. Vše zakápnuté jednoduchou výraznou zálivkou a posypané křupavými arašídy. Rychlé jídlo plné různých chutí...
Rýžové nudle recept bez masa

Na Instagramu jsem sdílela misku tohoto jídla jen jako ukázku mého rychlého oběda. Ani jsem neplánovala sepisovat recept, protože se jednalo a náhlou kreativitu u pánve "za 5 minut dvanáct".🙂

Ve zprávách od vás mi ovšem bylo nařízeno, že mám dát recept na Myšičku, tak tady je. 🙂

Inspirovala jsem se orientální kuchyní, kdy rýžové nudle neplavou v omáčce, ale ingredience jsou orestované.

Chuť nudlí je na konci doladěná jen jejich zakapáním jednoduchou zálivkou z citronové či limetkové šťávy, rybí omáčky a sojové omáčky.

Podle rad profesionálních kuchařů ještě dodám, že jídla typu "pánve s nudlemi" se ideálně připravují max. po 2 porcích, aby šlo vše dobře promíchat a opéct.👍

 Ingredience

 • Široké rýžové nudle (střední, cca 5 mm)
 • Tofu
 • Žampiony
 • Vejce
 • Jarní nebo lahůdková cibulka
 • Směs čerstvé zeleniny (např. kořenová petržel, mrkev, pórek, brokolice...)
 • Sezamový olej (nebo jiný tuk)
 • Směs orientálního koření dle chuti (např. typu tikka curry nebo madras curry nebo garam masala)
 • Na omáčku citronová šťáva nebo limetka, kvalitní rybí omáčka, tradiční sojová omáčka, troška přírodního nebo kokosového cukru)
 • Na sucho opražené nesolené arašídy

 Postup

 1. Nejdříve si připravím zeleninu na kousky do misky. Já preferuji více zeleniny, proto si ji i do těchto jídel dávám hodně. Používám mrkev, kořenovou petržel, ale také třeba cuketu, brokolici, pórek. Když používám kořenovou zeleninu, krájím ji na drobnější kousky, aby rychleji změkla. Naopak pórek či cuketu přidám o pár minut později.
 2. Žampiony si nakrájím na půlkolečka, tofu osuším a nakrájím na kostičky.
 3. V pánvi na sezamovém nebo jiném oleji na vyšším stupni restuji nejdříve pár minut zeleninu, pak přidám žampiony, tofu a zase pár minut restuji. Ingredience se nesmí dusit, ale opékat.
 4. Mezitím si dle návodu připravím rýžové nudle. Ty se většinou mají nechat stát pár minut ve studené vodě a pak vařit cca 5 minut podle typu nudlí.
 5. Opeču si omeletu. Na 2 porce stačí omeleta z 1 vejce. Když mám velkou pánev, opeču ji vedle restující se zeleniny, nebo zvlášť na pánvičce. Omeleta musí být opečená.
 6. Teď už vše jen zkompletuji. Do pánve s orestovanými ingrediencemi přidám nudle, na drobné kousky nakrájenou omeletu a vše jemně promíchám.
 7. Naservíruji do talířů či misek a každou porci zakápnu výraznou zálivkou, která jednoduše vznikne smíchám šťávy z limetky či citrónu, rybí a sojové omáčky. Limetkové šťávy dávám nejvíc, rybí omáčky méně a sojové omáčky pro její slanost nejméně. Chuť ještě dotáhnu přírodním nebo kokosovým cukrem nebo jiným oslazovadlem. Omáčka musí být výrazná a chuťově kontrastní.
 8. Na závěr ještě posypu troškou opražených arašídů.

☝️Doporučuji vyzkoušet také jednoduchou krémovou verzi s omáčkou, a to rýžové nudle s kokosovým kari.🙂

Ať se vám nudle povedou!🙂

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Rýžové nudle recept

Rýžové nudle neplavou v omáčce, ale obsahují orestované ingredience, které jídlu dodají výraznou chuť.

 
Rychlé rýžové nudle se zeleninou
 
Rýžové nudle recept bez masa

Na závěr rýžové nudle posypu natí z cibulky nebo koriandrem a přidám lžíci na sucho opražených arašídů. Výborné!

 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?