Rychle / jednoduše / zdravě

Pomalu pečená kuřecí stehna na zelí + domácí bramborové noky

Syrové kysané zelí používám do salátu, dušené zase jako přílohu. Když ale nechci nic hlídat a míchat u plotny, není nic jednoduššího, než ho šoupnout do trouby, položit na něj maso, pokud chcete, a už se o nic nestarat.
Kuřecí stehna recept

V Německu jsem si koupila bio kysané zelí, že s ním "něco vymyslím". A jelikož jsem potřebovala zpracovat 2 kuřecí stehýnka, nápad na jídlo byl tu. Upéct maso na zelí je naprosto bezpracné. Jako přílohu jsem se rozhodla udělat domácí bramborové noky. Dělala jsem je narychlo a neřešila, jak vypadají :) Dětem chutnalo a dostala jsem do nich porci zelí, které si zaslouží být zařazováno do jídelníčku často.

 Potřebujete

  • Kuřecí stehna co nejlepší kvality (bio, od farmáře atd)
  • Kysané zelí bez chemické konzervace
  • Vývar na podlití
  • Sůl, kmín, pepř
  • Na noky brambory uvařené ve slupce, vejce, polohrubou špaldovou mouku

 Postup

  1. Do pekáčku dám slité kysané zelí a pokud je hodně kyselé, trochu jej dosladím. Na zelí položím osolená, opepřená a okmínovaná kuřecí stehna, podliju trochou vývaru a dám pomalu péct na 150 stupňů na 2,5 hodiny. V průběhu pečení zkontroluji a znovu podliji. Samozřejmě lze maso upéct i rychleji, klasicky.
  2. Jako přílohu připravím domácí bramborové noky. Brambory uvařím ve slupce, pak je oloupu, propasíruju nebo nastrouhám na jemno a smíchám s vejcem a polohrubou špaldovou moukou. Na 1 kilo brambor se dávají asi 3 vejce. Já jsem noků dělala jen menší množství, asi ze 4 brambor, tak jsem dala jen 1 vejce. Rukou zpracovávám těsto tak, aby bylo měkké, ale kompaktní, může se trochu lepit. Pracovní plochu posypu moukou, z těsta odkrajuji kusy, ze kterých vyválím "hada" a z něj pak odkrajuji jednotlivé noky. Ty pak naházím do vroucí osolené vody a jakmile vyplavou na povrch, seberu je děrovanou naběračkou.

Jídlo může na talíři vypadat "pracně", přitom dohromady vyžaduje jen velmi málo času. Zelí pečené spolu s masem má báječnou chuť.

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Domácí bramborové noky

Do pekáčku dám slité kyselé zelí, případně ho dochutím a na něj položím osolená a okmínovaná kuřecí stehna.

 
Kuřecí stehna recept

Peču na 150 stupňů asi 2,5 hodiny. Maso i zelí jsou pak šťavnaté a křehké.

 
Bramborové noky recept

Co jako přílohu? Zvolila jsem domácí bramborové noky. Jejich příprava je snadná a jejich chuť domácí :)

 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

Jirka
Opravdu 150 stupnu 150 minut?
Jirka
Opravdu 150 stupnu 150 minut?
 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?