Rychle / jednoduše / zdravě

Pečené papriky s kuskusem, gorgonzolou a olivami

Rozpůlené papriky jsou vlastně mističky, které si vyloženě říkají o to, aby byly naplněny něčím dobrým. Co třeba kuskus s výrazným sýrem a olivami? To se bude paprice líbit :)
Plněné vegetariánské papriky

Zeleninu je dobré jíst čerstvou, ale také tepelně upravenou. Může to být z důvodu chuťových preferencí a rozmanitosti, ale také z důvodu lepší stravitelnosti.

Do papriky vždy dávám ingredience podle toho, zda chci, aby jídlo obsahovalo více bílkovin nebo sacharidů, zda ho dělám pro sebe nebo i pro děti ...

Papriky lze velmi chutně připravit i ve veganské verzi, kdy jako náplň může posloužit tempeh nebo žampiony.

Budete potřebovat

 • Červené papriky
 • Kuskus
 • Vývar na zalití kuskusu
 • Gorgonzola (italský plísňový sýr)
 • Grana Padano
 • Olivy (zelené i černé)
 • Olivový olej

Postup

 1. Připravte si kuskus. Na 3 porce bude stačit půl šálku. Kuskus zalijte vývarem, můžete přidat na jemno nasekané zelené bylinky a nechte 10 minut nabobtnat. Připravuje se vždy v poměru 1:2. 1 díl kuskusu a 2 díly vody. Velmi snadné...
 2. Papriky rozřízněte podélně, nožíkem odstraňte část se semínky a rozložte je do lehce naolejpvané zapékací mísy nebo misky. Velikost zvolte podle počtu porcí. Důležité je, aby papriky nebyly našikmo, nevyteče z ních pak sýr.
 3. Do každé papriky dejte lžíci kuskusu a na něj rozložte kousky sýra a olivy. Nemáte co zkazit. Je celkem jedno, zda dáte více kuskusu nebo sýra.
 4. Povrch ještě můžete posypat sýrem grana padano, aby vznikl křupavý povrch a už to jen stačí zapéct na 190 stupňů po dobu asi 30 minut. Někdy nechávám déle,podle toho, jak moc upečené papriky chci a s jakým sýrem je peču.

Práce na 10 minut a výsledek vynikající.

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Zdravý recept

Papriky není dobré velmi přeplňovat, aby náplň v průběhu pečení nevytekla.

 
Vegetariánský recept

Povrch je možné ještě navíc posypat sýrem, který zajistí báječně křupavý povrch.

 
Recept bez masa

Papriky je nutné do pekáčku naskládat tak, aby nebyly našikmo. Náplň pak zůstane na svém místě.

 
Zdravá večeře

2 naplněné půlky počítejte na 1 porci. K paprikám je ještě možné navíc samostatně přiložit kopeček kuskusu. Každý jedinec má samozřejmě své množství :)

 
Zapečená zelenina se sýrem

Když na to přijde, jsou skvělé i studené :)

 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

Edit
Ahoj Kami, myslíš že to půjde místo pečení ugrilovat?
 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?