Rychle / jednoduše / zdravě

Opečené banány s hořkou čokoládou jako rychlý dezert

Připravit skvělý dezert může být skutečně záležitost jen na pár minut. Opečené banány v kombinaci s hořkou čokoládou nemohou zklamat ...
Smažené banány

Tento dezert máte připravený během pár minut. Poslouží jako sladká "rychlovka" i jako zajímavý dezert pro návštěvu. Není na něm co zkazit, dá se pokaždé jinak vyladit. Na fotce vidíte moji "všední" verzi jen s hořkou strouhanou čokoládou. Samozřejmě čokoládou co nejlepší kvality s vysokým obsahem kakaa.

Budete potřebovat

  • Banány dle počtu lidí
  • Tuk na opečení banánů – nejideálnější je KOKOSOVÝ OLEJ nebo přepuštěné máslo GHÍ
  • Kvalitní hořkou čokoládu (nad 70% kakaa)
  • Na obměnu – oříšky, strouhaný kokos, mletý mák

Postup

  1. Banány podélně překrojte podélně na 2 půlky.
  2. Krátce je opečte z obou stran na kokosovém oleji.
  3. Teplé banány posypte nastrouhanou hořkou čokoládou.

TIPY

  • Banány opékejte na kvalitní nepřilnavé pánvi, aby se nepřilepovaly
  • Zvolte spíše pevnější banány, ne příliš přezrálé

Velmi rychlé a výborné!

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Zdravý olej
 
Opečené banány
 
Smažené banány

Opečené banány chutnají skvěle jen s hořkou čokoládou, vylepšovat je ale můžete do nekonečna. Samozřejmě vylepšovat základními potravinami jako oříšky, mák a tak dále :) Dobrou chuť :)

 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

jaja
jen takový typ - z ajurvédy vím, že opečený banán je nejvhodnější dělat na ghí :)
Kamila (varilamysicka)
jajo, díky za tip a poznatek, s tím rozhodně souhlasím :-) Hlavní je to, aby se tuk nepřepaloval, což kokosový olej i máslo Ghí splňují :-)
Jenita
This is a message to the webmaster. Does your website get enough traffic or rank for search terms on Google? Well we can help! We can provide you with tens of thousands of backlinks to your site! This will help your rankings on Google and make your website more visible to your target audience. Take a quick look as I am sure you will be intrseeted.
 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?