Rychle / jednoduše / zdravě

Krůtí vývar s mrkví a bezlepkovými mušličkami

Varianta vývaru, která je u nás doma sázkou na jistotu.
Polévka pro děti

Budete potřebovat

  • Krůtí maso (stehna nebo krky)
  • Mrkev
  • Bezlepkové mušličky (ve zdravých výživách)
  • Koření dle věku dítěte (obvykle bobkový list, nové koření, petržel, libeček apod)
  • Trochu soli (malým dětem do 1 roka nesolit)
  • Pár kapek oleje lisovaného za studena

Postup

  1. Krůtí stehna nebo krky uvařte ve vodě spolu s celou mrkví a kořením. Používám bobkový list, nové koření a pár kuliček pepře. Nejmenším dětem vývar nekořeňte a nesolte. Někdy přihodím libeček nebo i kousek jiné zeleniny. V papiňáku je vše za 30 minut hotovo. Vše nechávám ještě "dojít".
  2. Vedle v hrnci si připravte bezlepkové mušličky. Kukuřičnou mouku obsahují jen zčásti, krásně žluté jsou díky přídavku kurkumy. Vařím je vždy déle, než je uvedeno na obalu, aby byly opravdu měkké.
  3. Hotový vývar pak pomocí papírového ubrousku zbavím nadbytečné mastnoty, raději pak do naservírovaného talíře kápnu trochu oleje lisovaného za studena, který je bohatý na potřebné nenasycené mastné kyseliny.

Zavářky do polévek různě střídám, tyto mušličky jsou praktické, protože se dobře nabírají na lžíci. Další varianty, které ráda používám, jsou domácí krupicové knedlíčky, bulgur nebo kuskus. Z uvařeného masa lze vyrobit také masové knedlíčky, na které recept teprve zpracuji.

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

Lyddy
Oh, Gretchen, silly fool. Dan's retort to that will no doubt be that housaexmolity is a choice or a lifestyle, and therefore not comparable.I don't know, Ann. I think Michael Jackson conclusively proved that being black IS a choice.
 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?