Rychle / jednoduše / zdravě

Kapání do polévky z rýžové mouky - rychlá bezlepková zavářka

Stačí vám 2 ingredience a přes vidličku můžete jednoduše do jakékoliv polévky zavařit toto extra snadné kapání. Díky jemně mleté rýžové mouce je zavářka bezlepková. Výborně se hodí do rajské polévky.
Co udělat s rýžovou moukou

Na fotce jsem kapání zavařila do rajské polévky. Můžete uvařit jakoukoliv zeleninovou polévku, ať už s kousky zeleniny či krémovou. Tady je pár tipů na polévky, do kterých by se kapání mohlo jako zavářka hodit:

Kuřecí vývar se zeleninou

Klasická rajská z protlaku

Špenátová krémová polévka

Toto množství je kapání do středního hrnce polévky. Asi na 4 porce. Pro větší objem polévky, nebo pokud chcete mít kapání více, udělejte těstíčko ze 2 vajec.

 Ingredience

  • 1 vejce
  • 2 polévkové lžíce hladké rýžové mouky
  • Sůl

Postup

  1. V misce rozšlehám vejce, přiměřeně osolím, aby zavářka nebyla mdlá a postupně zašlehám 2 lžíce rýžové mouky, až vnikne hladké řidší těstíčko.
  2. Těstíčko jemně liju do vroucí polévky přes vidličku. Vznikají tak malé cucky nepravidelného tvaru. Opatrně promíchám, případně odlepím ode dna a nechám pár minut provařit. Hotovo!

TIPY

  • Stejným způsobem můžete kapání připravit i z běžné pšeničné nebo špaldové mouky
  • Pokud kapání děláte poprvé a nejste si jisti, zkuste si ho připravit "nanečisto" do vroucí vody. Když jsem já získala jistotu, jaká konzistence těsta je správná a jaká mouka "funguje či nefunguje", už jsem těsto cmrndala bez obav přes vidličku do různých polévek.🙂

☝️Další tip na rychlou zavářku je strouhání. Doporučuji vyzkoušet strouhání do polévky jen ze 2 ingrediencí.🙂

Ať se vám zavářky povedou!🙂

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Kapání do polévky recept

Skvěle doplní zeleninové polévky, vývary i husté krémové zeleninové polévky. Mňam!

 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

Ilona
Děkuji za recept pořád se mi kapání nedařilo udělat teď už jsem profík
 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?