Rychle / jednoduše / zdravě

Jedlé piškvorky

Toustový chleba stačí dvakrát překrojit a můžete snídani či svačinu naservírovat jako veselé piškvorky.
Zdravá svačina

Udělat veselou či zajímavou svačinku se může hodit v případě, kdy chcete, aby dítě ochutnalo něco, co běžně odmítá. U někoho je to paprika, u jiného vejce. Pod plátkový sýr či šunku můžete navíc schovat jakoukoliv pomazánku.

Budete potřebovat

  1. Toustový chléb (sledujte kvalitu - většinou obsahuje nadbytek éček)
  2. Máslo, lučinu nebo pomazánku
  3. Šunku nebo sýr
  4. Uvařené vejce pro efekt koleček
  5. Okurku
  6. Červenou papriku nebo mrkev pro efekt křížku

Inspirace z časopisu Albert.

Pozor na toustový chléb

Na toustovém chlebu nemusí být nic špatného, pokud budete sledovat jeho složení a vybírat ten správný. Tedy ten, který je co nejpřirozenější a obsahuje co nejméně aditiv. Většina toustových chlebů u nás nemá dobré složení a rozhodně si nepomůžete tmavým toustovým chlebem, který se mnohdy snaží tvářit zdravě a vícezrnně. Toustový chléb dobrého složení se dá sehnat u nás pod názvem "dětský" a pak třeba v Německu, kde vidíme, že to jde, aby toustový chléb neměl složení na 5 řádků...

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?