Rychle / jednoduše / zdravě

Domácí nanuky z tvarohu, sušenek a jahod - jednoduché, výborné!

Vyrobte dětem zdravé domácí nanuky. Jsou během chvíle hotové a máte předhled nad tím, co v nich skutečně je. Stačí mít pár vyzkoušených receptů a vždy se vám povedou ...
Jahodový nanuk s tvarohem

Příprava domácích nanuků je u nás doma oblíbenou činností. Já mám kontrolu nad tím, z čeho je míchám, děti zas mají o zábavu postaráno.

Zamrazit lze cokoliv - od obyčejných ovocných dření, až po různé druhy mléčných výrobků. Jogurty, smetana, ricotta, mascarpone, vše je možné ...

Tentokrát jsem se rozhodla udělat sušenkové nanuky a místo čerstvých jahod jsem použila domácí džem. Všechno dohromady výborně zafungovalo, rozhodně se k tomuto receptu budeme vracet.

Budete potřebovat

na 6 nanuků

  • 1 balení tvarohu ve vaničce (250g, tučný)
  • 1 menší kelímek zakysané smetany (asi 150g)
  • 1 balení sušenek bez náplně (50g, např. Bebe dobré ráno, případně máslové sušenky atd.)
  • asi 3 lžíce jahodového džemu
  • otevírací Formičky na nanuky

Postup

  1. Sušenky rozdrťte na jemno. Můžete je rozsekat pomocí robotu, já jsem je zmasakrovala šťouchadlem na brambory.
  2. V míse je smíchejte s tvarohem a zakysanou smetanou.
  3. Přidejte jahodový džem dle chuti. Dala jsem asi 3 vrchovaté lžíce. Otestujte, zda Vám chuť vyhovuje. Případně ji lze doladit pár kapkami citronové šťávy a vlastně i čímkoliv jiným.
  4. Formičky na nanuky nacvakněte do držátka hlavou dolu a pomocí lžíce naplňte asi 1cm pod okraj. Zavřete a dejte do mrazáku.

Jaké formičky na nanuky vybrat?

Formiček na nanuky existují spousty. My máme doma asi čtvery ... Nejlepší zkušenost mám ale s těmito formičkami, které jsou praktické. Nanuk z nich jde ihned po vyndání z mrazáku lehce vyjmout.

Jednoduché, rychlé, domácí, zdravé a výborné. Už se těším na další varianty ;-)

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Nejlepší formičky na nanuky

Otevírací formičky. Za mě super objev :-)

 
Domácí jahodový nanuk

Nanuky se dětem pohodlně drží ...

 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?