Vajíčková pomazánka 4x jinak

15.03.2013 Kamila Metzová ‐ Vařila myšička ‐ www.varilamysicka.cz

Vajíčkovou pomazánku si můžete udělat kdykoliv během roku. Nejpříhodnější je ale doba Velikonoc, kdy je zapotřebí zpracovat větší množství vajec. V tomto článku vám přináším několik vyzkoušených variant této pomazánky. Postup jsem u každé nepopisovala zvlášť, protože to je pořád to samé dokola :-) Já nejčastěji používám variantu buď s tvarohem nebo s pomazánkovým máslem.

Klasická vajíčková pomazánka

Budete potřebovat

Postup

Uvařená oloupaná vajíčka protlačte skrz mřížku, smíchejte s máslem, přidejte majonézu a na jemno nakrájenou cibuli. Vmíchejte hořčici a nakonec dochutťe solí a pepřem. Pažitku můžete přidat přímo do pomazánky, případně nasypat až na namazané pečivo.

Tvarohová vajíčková pomazánka

Vajíčková pomazánka z pomazánkového másla

Vajíčková pomazánka s brokolicí

TIP

Jakoukoliv variantu vajíčkové pomazánky můžete připravit s česnekem. Postačí 1 stroužek, maximálně 2. K vajíčkové pomazánce tato chuť sedí.

P.S.: Když vezmu v úvahu, jak nenáročná je příprava domácí vajíčkové pomazánky, tak se směju těm kupovaným. Abyste z kupované vajíčkové nakrmili rodinu, potřebovali byste 3 balení, navíc tu domácí máte bez zahušťovadel, barviv, sladidel, konzervantů a podobně.