Krabičkuju! - sendvič s fazolovou pastou a vaječnou omeletou + miniokurky

29.06.2019 Kamila Metzová ‐ Vařila myšička ‐ www.varilamysicka.cz

Fazole a vejce, to je prověřená chutná kombinace, kterou si někteří rádi dopřávají i při snídaních. Samozřejmě snídaních někde u stolu. Tahat s sebou kamkoliv fazole se sósem a polotekutým volským okem není zrovna praktické.

Stačí ovšem zvolit správnou formu a jde to. Z fazolí jednoduše vyrobte pastu, tuhou pomazánku, která je v sendvičích skvělým pojidlem a zároveň výživnou složkou.

Uvařené vejce na tvrdo je sice o něco"zdravější" než opečená omeleta, má ale tendence ze sendviče vypadávat. Jistotou je tedy omeleta. Placka, kterou plácnete doprostřed sendviče, drží na místě, nevypadne, nekape ...

Budete potřebovat

Postup

  1. Připravte si fazolovou pastu tak, že do hladka rozmixujete buď konzervované nebo do měkka uvařené červené fazole. Rozmixovat je třeba jen fazole bez tekutiny s trochou olivového oleje. Dochuťte podle sebe. Sůl, pepř, může být půl lžičky horčice.
  2. Na pánvi si udělejte klasickou omeletu ze 2 vajec, jakou máte rádi. Nechte ji zchladnout.
  3. Pak už jen vemte 2 plátky chleba, každý bohatě namažte fazolovou pastou a doprostřed naskládejte omeletu. Překrojte na půl a dejte do krabičky.

Takto připravený sendvič je zdrojem kvalitních sacharidů, bílkovin i tuků. A když ho v krabičce doplníte o porci miniokurek, zajistíte si další přísun vlákniny a enzymů.

Je to praktické, vláčné, chutné :)